ЄВГЕН БАЛЬ
Журналіст, письменник
Готові допомогти родині загиблого?
Він все робив для того, щоб розкрити людям очі і розповісти, хто є ворог, а хто є дійсно патріот і має захищати нашу батьківщину
Юрій Лошак, капітан І рангу, друг Євгена Баля
78-річний український військовий пенсіонер, журналіст та письменник Євген Баль помер 2 квітня після багатоденних тортур у полоні в російських військових.
Чоловіка було затримано 18 березня у селищі Мелекіно під Маріуполем. Під час обшуку серед особистих речей пенсіонера окупанти знайшли фото з українськими морпіхами, книги та статті авторства Евгена Миколайовича.
Євген Баль був капітаном 1 рангу у відставці, флагманським штурманом дивізії ракетних підводних човнів стратегічного призначення. Після завершення військової кар’єри почав займатися журналістикою.
Останніми роками писав і видавав книги, спогади, із початку війни на Донбасі в 2014 активно включився в допомогу військовим та мирним мешканцям. Він зустрічався із морськими піхотинцями, із бійцями полку «Азов», із морськими прикордонниками – з багатьма військовими підрозділами, які обороняли Маріуполь та Україну, писав про них та російську агресію.
У 2014-му Євген Баль став одним із тих мешканців Мелекіного, які не дозволили підняти над селом російський прапор.
Однією з останніх його книг – є художній опис подій 2014 року, написаний від імені його пса Филимона. Автобіографічний фрагмент, коли письменник прийшов разом зі своїм псом на псевдореферендум, і організатори запропонували проголосувати собаці за «ДНР», став відомим на усю Україну.
Про обставини затримання Євгена Миколайовича та подальших знущань над ним відомо з розповіді доньки Наталії.
Вони прийшли до нашого будинку і схопили його. Там була моя мама. Вони почали проводити обшук. Що саме шукали – невідомо. Просто рили все підряд. Знайшли фотографії, на яких батько зустрічався з військовими, з азовцями, і цього виявилось достатньо
Наталія, дочка Євгена Баля
За свідченнями очевидців спочатку чоловіка відвезли до одного з захоплених будинків у Мелекіно, де жорстоко побили, вимагаючи зізнань у ніби-то звʼязках із «Правим сектором».
Після жорстокого допиту російські військові вивезли чоловіка у Мангуш, де окупанти влаштували імпровізоване фільтраційне СІЗО для місцевих. Очевидці розповідали, що сильно побитий пенсіонер декілька разів втрачав свідомість. Згодом Евгена Миколайовича переправили у Докучаєвськ, до знов піддали тортурам.
Там брали відбитки пальців і знову били. Били ногами не тільки по голові – по всьому тілу. Окупантам навіть довелося викликати швидку допомогу, і медики діагностували перелам ребер
— Наталія, дочка Євгена Баля
Після цього Євгена повернули у Мангуш і 20 березня відпустили. Покинутого та побитого чоловіка забрала донька.
Останні дні батько не вставав. Слідчий і експерти які приїхали на констатацію смерті, сказали, що справа кримінальна, бо побиття - "на обличчі" і дійсно описали усі синці...
— Наталія, дочка Євгена Баля
П’єр Закжевські вперше потратив в Україну під час Революції Гідності. Разом із знімальною групою Fox News висвітлював військові дії на Сході України.
Національна спілка журналістів України (НСЖУ) висловлює співчуття з приводу смерті нашого колеги Євгена Баля та звертає увагу на те, що росія цілеспрямовано переслідує українських журналістів на тимчасово захоплених рф територіях. Незаконний арешт та побиття, наслідком яких стала смерть нашого 78-річного колеги, - це ще один воєнний злочин окупантів, за який має настати невідворотне й суворе покарання
заява Національна спілка журналістів України
Представники преси повсякчас стають мішенями російських військових, які бояться розголосу їх злочинів проти України. Євген Баль, що займав чітку проукраїнську позицію – став однією із жертв російської війни проти правди.
Фонд пам’яті журналістів

Реквізити для перерахування:
Отримувач: Національна спілка журналістів України
Номер рахунку
UA703052990000026002000114500
ЄДРПОУ
00027140
АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
МФО банку
305299
Призначення платежу: Благодійна допомога для родин загиблих журналістів

Міжнародний рахунок:

https://donorbox.org/donation-to-the-ifj-safety-fund-for-journalists-in-ukraine
Слухай текст

© 2022 МЕДІА МЕМОРІАЛ

mediamemorialinua@gmail.com