ОКСАНА БАУЛІНА
Журналістка, The Insider
Оксана поїхала туди та загинула, щоб ви могли дізнатися про те, що відбувається
Євген Фельдман, фотограф та фоторедактор видання Медуза
Оксана Бауліна загинула 23 березня внаслідок російського обстрілу одного з мирних районів Києва. Журналістка виконувала редакційне завдання російського опозиційного видання The Insider – збирала матеріал для репортажу про обстріли російськими військами Подільського району столиці України.

Журналістка прибула на місце обстрілу, щоб зафіксувати руйнування. В цей момент агресор наніс повторний удар. Атака забрала життя ще одного мирного киянина, а двоє супроводжуючих Оксани були поранені.

Видання The Insider має у Росії статус іноземного агента та відоме гучними розслідуваннями злочинів Кремля реалізованими разом із Bellingcat. Від початку повомасштабного вторгнення Росії до України – Оксана Бауліна робила репортажі для The Insider зі Львова та Києва.
У мою першу ніч у Льові війська РФ розбомбили полігон Яворів у Львівській області, за 25 км від кордону з Польщею. Вранці за добу перед моїм від'їздом зі Львова ракети прилетіли до самого міста – вперше з початку війни.
Я поїхала далі. Мама не хвилюйся, я поїла і в броніку!
Оксана Бауліна, один з останніх дописів на її сторінці у Facebook
До приходу в The Insider вона працювала у Фонді боротьби з корупцією російського опозиціонера Олексія Навального. До 2013 року, перш ніж стати активістом і журналістом-розслідувачем Оксана Бауліна десять років працювала у провідних лайфстайл журналах Росії, таких як In Style і Time Out Moscow.
Оксана Бауліна працювала на високій посаді у “глянцевій журналістиці”, але у 2013-му прийшла до нас у штаб, сильно втративши у зарплаті. “Не можу займатися модою, коли влада у моїй країні захопили злодії та бандити. Хочу боротися” І вона по-справжньому боролася
Олексій Навальний, на своїй сторінці у Facebook
Оксана Бауліна була продюсером та головним редактором каналу "Навальний Live". У 2017 році Радіо Свобода випустило короткий документальний фільм про її роботу у ФБК.

У червні 2021 року ФБК був внесений до списку екстремістських організацій. Бауліна була змушена виїхати з Росії, щоб мати змогу і далі висвітлювати теми корупції у російському політикумі.
Вона покинула Росію, бо її професійна діяльність стала дуже небезпечною. Але навіть у еміграції вона продовжувала нести для світу та росіян істину. А тепер її не стало, вона померла від путінських ракет, виконуючи свій професійний обов'язок
Алексей Шварц, колега по ФБК
Коли почалася війна, вона абсолютно не могла собі знайти місця. Якби вона могла взяти в руки зброю, я впевнена, що вона б і це зробила. Але вона була чудовою журналісткою, і вважала, що найважливіше, що можна і потрібно робити в такій ситуації – це поїхати в Україну і на власні очі все побачити і розповісти російським глядачам, пробити ось цю стіну мовчання і нерозуміння
Анна Ведута, подруга Оксани Бауліної
Вбивство російської журналістки ще раз доводить брехливість усіх тез російської пропаганди. Під ударом мирні мешканці та цивільна інфраструктура. А російські ракети вбивають усіх без розбору – українців та росіян.
Готові допомогти родині загиблої?
Допомога
Фонд пам’яті журналістів

Реквізити для перерахування:
Отримувач: Національна спілка журналістів України
Номер рахунку
UA703052990000026002000114500
ЄДРПОУ
00027140
АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
МФО банку
305299
Призначення платежу: Благодійна допомога для родин загиблих журналістів

Міжнародний рахунок:

https://donorbox.org/donation-to-the-ifj-safety-fund-for-journalists-in-ukraine
Слухай текст

© 2022 МЕДІА МЕМОРІАЛ

mediamemorialinua@gmail.com