Роман Нежиборець
Відеорежисер, ТК «Дитинець»

Готові допомогти родині загиблого?
Наполегливий і відповідальний, надійний і порядний
так згадують Романа Нежиборця, режисера монтажу чернігівського телеканалу «Детинець» колеги.
Роман Нежиборець загинув не при виконанні, але ймовірно через роботу в медіа. Телеканал «Дитинець», де працював Роман активно висвітлював перебіг російського вторгнення в Україну.

На момент окупації села Ягідне, що на Чернігівщині, Роман займався облаштуванням родини – дружини та сина в евакуації. Також активно займався волонтерством – допомагав військовим та сусідам.

5 березня російські солдати вдерлися на подвір'я будинку Романа, де він із товаришем прибирав наслідки ворожих обстрілів – ремонтував розбиті вікна та зламану огорожу. Військові відібрали у чоловіків мобільні телефон, змусивши також надати паролі.

Останнього разу Роман виходив на звʼязок того ж дня, 5 березня. За свідченнями колег – намагався попросити видалити його повідомлення з робочих чатів.
Всім удалить Романа з чата і не звонить, забрали телефон!
такий допис розмістила мати Романа, Лариса у фейсбук після розмови із сином.
Романа вочевидь спіймали за телефонною розмовою, адже після неї чоловік перестав відповідати на дзвінки. Декількома днями пізніше сусідка розповіла дружині Романа, Антоніні Нежиборець, що у сусідньому підвалі знайдені застреленими два чоловіки. За описом одягу жінка зрозуміла, що один з загиблих – її чоловік Роман.

Коли Ягідне було звільнене від окупації, жінку запросили на упізнання. Романа було вбито пострілом у потилицю. Судячи з усього він стояв на колінах, а руки чоловіка були зв’язані за спиною. Це була страта.

Російські війська бачать загрозу в будь-кому, хто так чи інакше пов'язаний із роботою у медіа. Навіть натяк на співпрацю зі ЗМІ може стати приводом для затримання і навіть страти. Окупанти готові на звірства, аби не дозволити медіа розповсюдити докази їх злочинів проти народу України.

Фонд пам’яті журналістів

Реквізити для перерахування:
Отримувач: Національна спілка журналістів України
Номер рахунку
UA703052990000026002000114500
ЄДРПОУ
00027140
АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
МФО банку
305299
Призначення платежу: Благодійна допомога для родин загиблих журналістів

Міжнародний рахунок:

https://donorbox.org/donation-to-the-ifj-safety-fund-for-journalists-in-ukraine
Слухай текст

© 2022 МЕДІА МЕМОРІАЛ

mediamemorialinua@gmail.com