Юрій Олійник
Оператор, фотожурналіст, 24 канал, ZAXID.NET

Готові допомогти родині загиблого?
Є ті слова які він сказав – ми всі будем там. Смерті не існує. Це велика честь загинути за свою країну

— Марічка Крижанівська, колега
Юрій Олійник – оператор та фотограф львівської редакції телеканалу 24 та сайту Zaxid.net.

З початку війни в Україні він воював у складі однієї з бригад ЗСУ, які виконували завдання в зоні бойових дій. Загинув 23 березня 2022 року у боях за Україну біля Попасної на Луганщині. Йому було 39.

Юрій Олійник працював над проєктами "Ми", "Ми 2.0", "Трансплантація", "Зберегти життя", над створенням проєкту "Інтерв‘ю24", зокрема знімав інтерв‘ю з ВІЛ-позитивними людьми, "день у швидкій", інструкцію з першої домедичної допомоги та багато іншого. А ще Юрій був талановитим фотографом.

Юра Олійник – наш герой, оператор 24 каналу, захисник України загинув на цій війні. Я працював з Юрою декілька років. Ми знімали перші випуски "П'ємонту", потім "ЧБ". У грудні я витягнув його ім'я в офісі як таємний Миколай. Він хотів книжку з історії України. Миколай приніс біографію Мазепи

Андрій Дрозда, журналіст
У 2022 році Юрій пішов на війну вже вдруге. Вперше він змінив камеру на зброю у 2014 році, коли Росія окупувала Донбас та анексувала Крим, був ветераном АТО. Тож про війну знав не з чуток.

Він ніколи не розказував про війну, про АТО всяких ужасів. Він розказував про гори, про свої походи, про те чим він жив
— Марічка Крижанівська, колега
Як тільки почалася повномасштабна війна РФ проти України 24 лютого, Юрій одразу заявив, що піде на фронт і в перший же день з'явився у військкоматі. Воював у складі 24-ї бригади Збройних сил України біля Попасної в Луганській області. На жаль, через місяць війни, 23 березня він загинув в бою за свою країну проти російських загарбників.

Юра був з тих людей, які першими йдуть в воєнкомат, коли починається війна

— Тарас, побратим
Просто піти і взяти зброю, і стати, не побоятися ворога – насправді вже геройський вчинок

— Антон Миронович, речник Академії Сухопутних військ

Медійники, що отримали особистий бойовий досвід – вдвічі небезпечніші для ворога. Адже вони фіксують злочини нападника безпосередньо на передовій, у найгарячіших та найнебезпечніших точках цієї війни.


За побажанням родини ви можете підтримати пожертвою Збройні Сили України:

https://savelife.in.ua/donate/
Слухай текст

© 2022 МЕДІА МЕМОРІАЛ

mediamemorialinua@gmail.com