Брент Рено
Документаліст, режисер, Time

Готові допомогти родині загиблого?
Розповідати гибокі історії про позбавлених прав людей
так Брент Рено описував свою місію, розповідають у фонді Неймана, де журналіст проходив навчання
На жаль, 13 березня у передмісті Ірпеня, що на Київщині американський військовий репортер, документаліст та продюсер Брент Рено загинув від кулі російських військових.

Разом із напарником, оператором Хуаном Арредондо, Брент прибув зафільмувати «зелений коридор», який того дня було погоджено для евакуації мирного населення.
Знімальна група пройшла блокпост та перетнула легендарний зруйнований міст до Ірпеня. Однак далі, перед другим мостом до міста, журналісти натрапили на засідку російських військових.


Коли ми приїхали до блокпоста перед зруйнованим мостом, побачили майже 20 автомобілів преси. Всі автомобілі підписані, журналісти в бронежилетах і касках. Не помітити, що це були журналісти, було фізично неможливо. Там були автобуси, “швидкі” під’їжджали до одного з мостів, і якраз із боку будинків вийшли люди й почали їх обстрілювати
розповів Микола Давидюк, український політолог, товариш Брента, який допомагав йому у подорожі захопленою війною Україною на відкритті виставки Сall the war a war у Львові.
Оператора Хуана Арредондо було поранено в ногу, Брент Рено отримав кульове поранення в голову.

В Україні документаліст працював над проектом, присвяченим глобальній кризі біженців. Планувалося, що одну з частин його фільму буде присвячено українцям, які вимушені були полишити свої домівки тікаючи від російської військової агресії.

Рідні, близькі та колеги одностайно згадують Брента як дуже проникливу та чуйну людину. Історію кожного героя своїх фільмів – він пропускав крізь себе.

Саме через це коли в Україні почалася війна, він поїхав туди, і казав, що «мені треба пройти через те, через що проходять біженці». Через це він поїхав у саме серце подій. В цьому був весь він. Якби люди не йшли на цей ризик – він би не йшов на цей ризик. Але якщо люди йдуть, він ішов теж. Так він ставав частиною цієї історії. В цьому був увесь він
— Елядіє Мусаєва, кохана Брента
За свої документальні роботи Брент Рено був удостоєний премії Пібоді, продюсував фільми для HBO, NBC, Discovery, Vice News. Працював у гарячих точках Афганістану, Іраку, Гаїті. Висвітлював насильства наркокартелю у Мексиці.

Фільми Брента, зняті у співавторстві з братом Крейгом номінувалися на премії «Еммі» та «DGA», були відзначені Міжнародною асоціацією документального кіно та отримали премію Едварда Р. Мерроу, дві премії Columbia Duponts та дві нагороди Overseas Press Club.

Він був журналістом, який висвітлював конфлікти. І він їздив і в Афганістан, в Ірак, він попадав під обстріли до цього. Але він завжди зберігав спокій… розумів, що це небезпечно. І це була частина того, чим він займався, і без цього ніяк. Якщо б він не жертвував чимось у своєму житті, він не міг би розповідати того, що відбувалось
згадує Елядіє
Агресор намагається будь-що знищити свідчення своїх злочинів. Тому журналісти, що є головними літописцями правди, ті, що прагнуть задокументувати її у самому серці подій – стають мішенями військових злочинців. Наша місія зробити так, щоб жертва Брента Рено та його колег не була марною – розповсюджувати правду та змусити нападника зупинити війну.


Ви можете зробити пожертву у Фонд Брента Рено:

https://www.gofundme.com/f/brent-renaud-journalism-foundation
Слухай текст

© 2022 МЕДІА МЕМОРІАЛ

mediamemorialinua@gmail.com