ДІЛЄРБЕК ШАКІРОВ
Журналіст, тижневик "Навколо тебе"
Готові допомогти родині загиблого?
Про загибель Ділєрбека Шакірова повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедиктова.

26 лютого у районі села Зеленівка – це околиці Херсона – Ділєрбек був розріляний з автоматичної зброї.

Ділєрбек Шакіров був активним небайдужим українцем. Був членом Благодійного фонду "Будинок надії", очолював громадську організацію "Союз організацій інвалідів Херсонщини".

Перебував у самообороні Херсона у 2014-15 роках. Вступ до територіальної оборони Херсона одразу після вторгнення Росії – став природною реакцією молодої людини на військову загрозу його Батьківщині.

Сестра Ділєрбека розповіла про мотивацію брата приєднатися до цивільного захисту міста. Ми не будемо вказувати ім'я дівчини, оскільки вся родина Ділєрбека все ще перебуває у Херсоні, під окупацією, а тому – у небезпеці.

«Він розумів, що треба...Не зважаючи ні на що, пішов і зробив те, що вважав правильним. Він не розділяв якось...свій дім і місто. Для нього Херсон це серце і ДІМ»

Дівчина також розповіла, що в окупованому Херсоні росіяни буквально полюють на активних громадян та журналістів. Вламуються до будинків, проводять обшуки, викрадають.

Ділєрбек Шакіров був журналістом херсонської газети «Навколо тебе». З 2008 року висвітлював для видання політичні процеси у країні, вибори у Херсонській та Чернігівській областях, Маріуполі, Києві та області.

Його метою було доносити до читачів складні речі простими словами.
Відверто кажучи, він був скупий на слова, що не характерно для журналіста, але він був завжди в центрі політичних подій, щоб коротко і ясно викласти суть
Андрій Винокуров, колега Шакірова
За спогадами колег, найкраще Ділєрбеку вдавалися інтервʼю. Він вмів розташувати людину до себе через просту розмову по-душах, його інтервʼю більше були схожі на бесіди.
Його основна місія у професії та взагалі в житті – говорити людям правду. Він був жорсткою, але справедливою людиною. І напевно неможливо знайти жодної людини, яка могла б сказати, що Діма колись сказав неправду
Андрій Винокуров, колега Шакірова
Ділєрбек точно написав би й про війну. Однак не встиг, оскільки з першого дня вторгнення записався до лав територіальної оборони, а 26го лютого, усього на третій день війни - його було розстріляно. У ці дні російська армія намагалася оточити та захопити місто. Точилися бої.
Складно сказати, чи був він добрим медійником. Він був просто іншим медійником, який бачив свою роботу інакше. Він легко знаходив контакт із будь-якою людиною, був хорошим переговорником, відкритий і чесний. Ніколи не робив те, що суперечить його життєвим принципам
—Андрій Винокуров, колега Шакірова
Фонд пам’яті журналістів

Реквізити для перерахування:
Отримувач: Національна спілка журналістів України
Номер рахунку
UA703052990000026002000114500
ЄДРПОУ
00027140
АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
МФО банку
305299
Призначення платежу: Благодійна допомога для родин загиблих журналістів

Міжнародний рахунок:

https://donorbox.org/donation-to-the-ifj-safety-fund-for-journalists-in-ukraine
Слухай текст

© 2022 МЕДІА МЕМОРІАЛ

mediamemorialinua@gmail.com