П'ЄР ЗАКЖЕВСЬКІ
Телеоператор, Fox News
П’єр був незамінним у висвітленні міжнародних подій. Спадщина його позитивного духу, безмежної енергії та погляду на історію продовжиться
Джей Воллес, журналіст FOX News
Оператор Fox News Пʼєр Закжевські загинув 14 березня 2022 року у селі Горенка Київської області. Під час артилерійського обстрілу російські війська влучили у автомобіль, у якому знаходився П’єр зі знімальною групою Fox News.

Кореспондент телеканалу Fox News Бенджамін Голл зазнав тяжкого осколкового перелому обох ніг. 55-річний Закжевські загинув на місці. Разом із ним смертельно поранена була й українська журналістка та фіксерка команди телеканалу, Олександра Кувшинова.

Він був абсолютною легендою Fox News
Білл Хеммер, ведучий FOX News
П’єр Закжевські впродовж 15 років працював у зонах бойових дій від Іраку до Афганістану та Сирії. У грудні на щорічній церемонії Fox News - Spotlight Awards П'єр отримав нагороду «Unsung Hero» («Неоспіваний герой») на знак визнання неоціненності його роботи.

Як згадують колеги, Закжевські завжди був зосереджений на тому, щоб розповідати «справжні історії» - не бути сентиментальним, а показувати правду, якою б вона не була.
Закжевські був глибоко відданий історії, а його хоробрість, професіоналізм та трудова етика були відомі серед журналістів у кожному медіа. Він був надзвичайно популярний — всі у медіа-індустрії, хто висвітлював іноземну історію, знав і поважав П’єра
Сюзанна Скотт, генеральний директор Fox News Media
Часто у відрядженнях на лінії вогню від брав на себе ролі не тільки оператора, а й фотографа, інженера, редактора і продюсера. Напередодні відрядження до України висвітлював ситуацію в охопленому війною Афганістані. А після приходу талібів до влади – допомагав із евакуацією колег-медійників з країни.

Він розпочав кар‘єру поїхавши на мотоциклі з Європи до Афганістану. Легенда безстрашного оператора сформувалась з талібами в афганських горах. А потім усі драми війн в Ізраїлі, Іраку, Лівії та й інших перепетіях навколо світу. Та й стільки каналів в його біографії, що очі розбігаються.

Святослав Юраш, український громадський діяч
П’єр Закжевські вперше потратив в Україну під час Революції Гідності. Разом із знімальною групою Fox News висвітлював військові дії на Сході України.
Пройшли вогонь і воду розповідаючи про перетворення заможного Донецька та Донеччини на пекло триклятим «Русским Миром». Бачили і пережили усе. Від окупованого Слов‘янська до незабутнього жаху Малайзійського Боїнга розкиданого по соняшникових полях
Святослав Юраш, український громадський діяч

У лютому 2022 року П'єр знову вирушив на війну, щоб висвітлювати вторгнення російських військ в Україну для телеканалу Fox News.

Деякі дуже, дуже сміливі журналісти з усього світу приїжджають в Україну, щоб показати нам і проілюструвати, що відбувається. На жаль, громадянин Ірландії П’єр Закжевський загинув у гонитві за дуже благородне служіння людству
Міхол Мартін, Прем'єр-міністр Ірландії
Без журналістів, без операторів і без їхньої хоробрості ми б не знали того, що ми зараз знаємо про цю нищівну російську війну проти людей та людяності в Україні.
Це жахливе вбивство, яке знову ілюструє невибіркову та варварську природу російського нападу на громадян України, а також дуже різко акцентує увагу на величезних ризиках, на які йдуть журналісти, щоб висвітлити цю варварську війну

Міхол Мартін, Прем'єр-міністр Ірландії
Напад на знімальну групу Fox News стався на наступний день після того, як американський журналіст Брент Рено був застрелений російськими військами в Ірпіні.

Готові допомогти родині загиблого?
Допомога
Фонд пам’яті журналістів

Реквізити для перерахування:
Отримувач: Національна спілка журналістів України
Номер рахунку
UA703052990000026002000114500
ЄДРПОУ
00027140
АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
МФО банку
305299
Призначення платежу: Благодійна допомога для родин загиблих журналістів

Міжнародний рахунок:

https://donorbox.org/donation-to-the-ifj-safety-fund-for-journalists-in-ukraine
Слухай текст

© 2022 МЕДІА МЕМОРІАЛ

mediamemorialinua@gmail.com