ВІРА ГИРИЧ
Журналістка, продюсерка, Радіо Свобода


28 квітня росіяни вчергове обстріляли ракетами Київ. Міноборони РФ відрапортувало про знищення «важливого центру прийняття рішень». У реальності ж російська ракета влучила у цивільний житловий будинок. Жертвою цього удару стала Віра Гирич – журналістка та продюсерка Радіо Свободи.

Колеги згадують Віру як дуже співчутливу, чуйну та мудру жінку. Надзвичайно добру і тактовну. Справжнього професіонала та «Людину» з великої літери.
Віра була людиною, яка організовувала чи не все, що аудиторія Радіо Свобода бачить, чує та читає. Вона була людиною надлюдської витривалості – і фізичної, і психологічної. І якоїсь недосяжної мені глибини. Мене надихала і трохи присоромлювала її інтелігентність, чутливість, начитаність, витривалість. Вона була краща за мене, краща за багатьох, кого я коли-небудь бачив. Я подумки рівнявся на неї, коли ставало важко і охоплювала злість

зі спогадів колеги, ведучого проєкту Радіо Донбас.Реалії Дениса Тимошенко, розміщених на сайті ЗМІ
Віра Гирич лишалася у столиці, відмовилася від евакуації до Львова. Записувала відео про ситуацію у місті. Займалася волонтерством – допомагала літнім сусідам, переселенцям із зон активних бойових дій. А також надзвичайно переймалася через окупацію Київщини. У Немішаєво, поблизу Бучі, цілий місяць виживали під дулами російських танків її 80-ти літні батьки. Без світла та газу, у пошкодженому артилерією ворога будинку. Незадовго до фатального обстрілу Києва Віра поділилася на своїй сторінці радісною новиною – Немішаєво звільнили. І розповіла, як батькам вдалося пережити цей місяць.Такі питання як демократичні цінності, захист прав людини, культура – це були ті речі, які для неї дуже були близькі


— Галина Терещук, кореспондент Радіо Свобода
Віра Гирич мала відмінну професійну репутацію та досвід роботи на провідних телеканалах України – СТБ, 1+1, Еспрессо та інших. Крім того захоплювалася музикою, у 2017–2018 роках працювала піар-менеджеркою Київського симфонічного оркестру.

Самовіддана Віра Гирич допомагала біженцям за Афганістану, коли до влади у країні прийшли таліби. Зокрема, турбувалася про евакуацію та облаштування колег з афганського офісу Радіо Свободи.


Для неї не існувало поняття егоїзму, і в допомозі іншим вона отримувала найповніший сенс свого життя


згадує маму син, Богдан Гирич
Міноборони Росії заявило, що удар по Києву 28 квітня нібито знищив виробничі корпуси підприємства ракетно-космічної галузі «Артем». Однак найбільших руйнувань зазнала саме цивільна новобудова. Журналістка Віра Гирич можна сказати прийняла весь удар на себе – саме у її квартиру на другому поверсі й влучила російська ракета.

У Віри залишилися батьки поважного віку та дорослий син.


Допомога
Фонд пам’яті журналістів

Реквізити для перерахування:
Отримувач: Національна спілка журналістів України
Номер рахунку
UA703052990000026002000114500
ЄДРПОУ
00027140
АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
МФО банку
305299
Призначення платежу: Благодійна допомога для родин загиблих журналістів

Міжнародний рахунок:

https://donorbox.org/donation-to-the-ifj-safety-fund-for-journalists-in-ukraine
Готові допомогти родині загиблої?

© 2022 МЕДІА МЕМОРІАЛ

mediamemorialinua@gmail.com